فرق بین آب تصفیه شده با آب بطری شده,برتری آب تصفیه شده نسبت به آب بطری شده,آب تصفیه شده یا آب بطری شده,
تاریخ انتشار: 94-11-15 11:11:47
(791)

برتری آب های تصفیه شده توسط دستگاه های تصفیه آب خانگی، نسبت به آب بطری ( آب معدنی) چیست؟

الف) با استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی، اطمینان حاصل می کنید که آب مصرفی خانواده از روش های کاملا بهداشتی تولید می شود و خودتان برکیفیت آن نظارت دارید.

ب)نگهداری آب در بطری های پلاستیکی احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. مخصوصا در صورت نگهداری بطری های آب در معرض نور خورشید موادی از پلاستیک در آب آزاد می شود که سرطان زایی آن به اثبات رسیده است. این در حالی است که بسیاری از کسبه، بطری آب را درخیابان ها و پیاده روهای مقابل فروشگاه ها و در معرض نور خورشید قرار می دهند.

ج) برخی از تولید کننده ها برای افزایش ماندگاری آب بطری از مواد نگهدارنده استفاده می کنند، در نتیجه خلوص آب های بطری محل در تردید است.

د) اگر قیمت هر بطری آب معدنی به طور متوسط 700 تومان باشد، ومصرف هر نفر در روز دو بطری باشد، هزینه آب شرب هر نفر 1400 تومان در روز وهزینه آب شرب یک خانواده چهار نفره در روز 5600 تومان وبه عبارتی 2044000 (دومیلیون و چهل وچهار هزار تومان) در سال خواهد شد. 

                                                          ***********************به این خبر توجه کنید**********************
http://www.aftabir.com/news/view/2011/…/31/c3_1306818274.php
آفتاب، آب های بطری شده را سرطان زا می كند

بطری های پلاستیكی آب معدنی و دوغ كه در فروشگاه های عرضه مواد غذایی و آشامیدنی در معرض حرارت و در زیر آفتاب داغ نگهداری می شوند، غیر قابل استفاده و سرطان زاست.

به گزارش خبرگزاری فارس، رضا غلامی افزود: بطری های پلاستیكی كه حاوی دوغ و نوشابه است، وقتی به مدت زیادی در معرض نورخورشید می ماند، مشتقات نفتی بطری ها از آن جدا شده و در نهایت وارد آب یا دوغ می شود.

غلامی ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند از این آب معدنی ها استفاده نكنند، چرا كه مواد نفتی پس از جدا شدن در آب و مصرف محتویات آن، افراد را دچار بیماری های خطرناكی همچون سرطان می كند.

وی اضافه كرد: تركیبات شیمیایی موجود در بطری های پلاستیكی از نوع A بوده و این تركیبات بیشترین تأ ثیر خود را بر غدد چربی و لنفاوی می گذارد و در برخی بافت های بدن، باعث بروز تومور می شود.

معاون مركز سلامت و محیط كار وزارت بهداشت، در خصوص تاریخ مصرف ۶ ماهه آب معدنی ها نیز خاطرنشان كرد: اگر این آب معدنی ها در معرض حرارت نباشد، مصرف آنها تا یك سال مشكلی ندارد ولی اگر در شرایطی نگهداری و عرضه شوند كه تحت تاثیر مستقیم حرارت باشند، حتی قبل از ۶ ماه هم غیر قابل استفاده می شوند.

برخی فروشندگان برای بازارگرمی، آب معدنی ها را در معرض دید مشتری و زیر نور آفتاب می چینند و این كار به شدت بر كیفیت آب معدنی تأثیر منفی می گذارد.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*